fbpx

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie

deco
Zielona szkoła w Góry Świętokrzyskie to znakomita okazja do zobaczenia i poznania ogromu atrakcji, które one oferują. Góry Świętokrzyskie to jedno z najstarszych, obok Sudetów pasm górskich w Polsce, położone bardzo blisko Warszawy. Góry Świętokrzyskie to również wyjątkowe krajobrazy, które proponujemy zobaczyć na jednodniowej lub wielodniowej wycieczce szkolnej.

Spacer na Łysą Górę, Klasztor na Świętym Krzyżu i Gołoborza

Wycieczkę szkolną w Góry Świętokrzyskie rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem. Jednym z elementów wycieczki szkolnej na Święty Krzyż jest wejście na platformę widokową skąd można podziwiać charakterystyczny element krajobrazu Gór Świętokrzyskich czyli gołoborze. Przewodnik będąc na platformie wskazał młodzieży szkolnej także miejsce, gdzie widoczne są pozostałości wału kultowego i jego zadaniem było odgrodzenie słowiańskiego sanktuarium na szczycie góry od reszty wzniesienia. Według legendy to właśnie tu zlatywały się czarownice na słynne sabaty.

Osada Średniowiecza

Osada Średniowiecza, która stanowi rekonstrukcję osady z czasów gdy na Łysej Górze oddawano cześć pradawnym bóstwom. Podczas wycieczki szkolnej młodzież mogła spotkać się z przedstawicielami dawnych zawodów: kowalem, rymarzem, snycerzem, tkaczką, garncarką lub zielarką. Uczestnicy wycieczki szkolnej usłyszeli dawne historie i opowieści o tym, jak żyło się w średniowieczu.

Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno

Młodzież szkolna bardzo czekała na tę część wycieczki. Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno, jego  największą atrakcją w tym miejscu jest Park Miniatur z najciekawszymi obiektami z całego świata w skali 1:25. Poznając kolejne obiekty wraz z uczestnikami wycieczki szkolnej przechodziliśmy coraz wyżej, a naszym oczom ukazały się wspaniałe widoki na Góry Świętokrzyskie.

Zamek w Chęcinach

Pierwszą atrakcją wycieczki szkolnej do zamku w Chęcinach była baszta zachodnia, w której znajduje się galeria zdjęć. Fotografie eksponowane na poszczególnych kondygnacjach, przedstawiają wygląd warowni przed renowacją. Są też zdjęcia współczesne. Kręte, wąskie schody poprowadziły uczestników wycieczki szkolnej na taras widokowy znajdujący się na szczycie baszty. Widoki zapierają dech w piersi, super miejsce. Na samym końcu zwiedzania młodzież szkolna oglądała pozostałości budynku mieszkalnego, czyli tak zwany Dom Wielki. Niestety do dnia dzisiejszego zamiast wystawnych komnat, zachowały się jedynie niewysokie ściany. Zamek Królewski w Chęcinach opuściliśmy przez bramę wschodnią. Zrobiliśmy przerwę na kilka grupowych zdjęć szkolnych górującego nad okolicą zamku, a później bardzo przyjemny spacer wokół warowni szeroką ścieżką z ławkami oraz drewnianymi rzeźbami przedstawiającymi postacie historyczne.

Jaskinia Raj

Młodzież szkolna zwiedzanie rozpoczęła w sali muzealnej wprowadzającej w tematykę okresu. Do największych atrakcji należą tutaj między innymi odtworzone obozowisko z oryginalnej wielkości postaciami neandertalskiej rodziny, jak również autentyczne szczątki prehistorycznych zwierząt, w tym mamuta oraz niedźwiedzia jaskiniowego. Następnie, przez sztolnię chroniącą mikroklimat tego miejsca, przechodzimy do właściwej części jaskini. Ta podzielona jest na kilka komór połączonych ze sobą chodnikiem. Każda z grot zawiera przepiękne krasowe nacieki  oraz różnorodne formy geologiczne liczące setki milionów lat. Kształty jakie przybierają robią ogromne wrażenie. Cała wycieczka szkolna odbywa się w obecności przewodnika, który opowiada wiele ciekawych historii związanych z jaskinią. Jednogłośnie uczestnicy wycieczki szkolnej stwierdzili, że Jaskinia Raj bez wątpienia jest miejscem wartym odwiedzenia.

Centrum Da Vinci

Celem wycieczki szkolnej była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Młodzież szkolna miała okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonarda da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Uczestnicy wycieczki szkolnej obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych utrzymujących organizm w stanie biologicznej równowagi. Prezentuje również czynniki, które najczęściej zakłócają i powodują osłabienie ciała. Ma na celu uświadomić zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki. Wiele radości i pozytywnych emocji przyniosły uczestnikom wycieczki szkolnej obserwacje oraz gry i układanki logiczne. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Wycieczka szkolna do Centrum da Vinci z pewnością przyczyniła się do rozwoju kreatywności i rozbudziła ciekawość świata wśród jej uczestników.  
Podczas wycieczki szkolnej w Góry Świętokrzyskie zobaczysz piękne widoki jakie oferują góry, poczujesz klimat tego miejsca oraz zobaczysz atrakcje jakie się tutaj znajdują. Pobyt w Górach Świętokrzyskich pozwoli również na znakomitą zabawę i integrację grupy. Maj jest idealnym czasem na tego typu wycieczki szkolne i zielone szkoły.
 

Najnowsze posty na blogu

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina
Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego

Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego
Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie
Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina

Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina
Warsztaty Świętego Mikołaja - Manufaktura Przygody

Warsztaty Świętego Mikołaja

Warsztaty Świętego Mikołaja
Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza

Sprawdź naszą ofertę

Wybierz region, z którego będzie wyjazd:

Wycieczki szkolne Mazowieckie - Manufaktura Przygody

Województwo Mazowieckie

Wycieczki szkolne Mazowieckie
Wycieczki szkolne Łódzkie - Manufaktura Przygody

Województwo Łódzkie

Wycieczki szkolne Łódzkie
Wycieczki szkolne Wielkopolskie - Manufaktura Przygody

Województwo Wielkopolskie

Wycieczki szkolne Wielkopolskie
deco
Powered by: unstudio.pl