fbpx

Wycieczka Szkolna Tajemnice Roztocza

deco
Roztocze to magiczna kraina pełna turystycznych atrakcji. Jednak nie tylko Roztoczański Park Narodowy, czy spływy kajakowe Wieprzem zachwycają tysiące turystów przyjeżdżających na Roztocze z całego kraju.

Wycieczka szkolna na Roztocze, dlaczego właśnie tam?

Wycieczka szkolna Tajemnice Roztocza to idealna propozycja dla wszystkich klas. Ta malownicza kraina znajduje się w południowo-wschodniej Polsce i bardzo często nazywana jest magiczną krainą. Na Roztoczu ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze został utworzony Roztoczański Park Narodowy, Parki Krajobrazowe oraz rezerwaty. Panuje tam również wyjątkowy w skali kraju klimat i atmosfera. Gęste lasy, rzadka zabudowa, cisza i kontakt z naturą pozwolą się zrelaksować i wypocząć, dlatego zapraszamy wszystkich tych, którzy szukają spokojnego miejsca z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Mimo, że to bardzo spokojne miejsce nie zabraknie jednak na tej zielonej szkole atrakcji, które jeszcze bardziej umilą pobyt w tym regionie.

Roztoczański Park Narodowy

Jednym z ciekawszych miejsce na Roztoczu, które zostało udostępnione turystom w Roztoczańskim Parku Narodowym, jest hodowla Konika Polskiego we Floriance. Na terenie dzisiejszego Zwierzyńca wybudowano pałacyk myśliwski i ogromny ogrodzony teren z dzikimi zwierzętami, takimi jak tarpany, dziki, łosie czy sarny. Nie trudno zgadnąć, że stąd też wzięła się nazwa miasteczka. Zamojscy wielokrotnie gościli na tych terenach polskich królów, a w podzięce za narodziny syna ufundowali piękny kościół na wyspie. Wyspa ta jest naprawdę uroczym zakątkiem, w którym można spokojnie odpocząć, popatrzeć bez celu w niebo i nacieszyć się zwierzyniecką zielenią. Założeniem naszych wycieczek jest pokonanie jak najdłuższych dystansów siłą mięśni. Ze Zwierzyńca przemieszczamy się więc dziarskim marszem Traktem Krasnobrodzkim w stronę Obrocza i dalej Guciowa. Trasa biegnie spokojną, lekko piaszczystą leśną ścieżką, na którą samochody nie mają wjazdu.

Zagroda 'Guciów'

Guciowie nasze wycieczki szkolne mają pierwszy przystanek, zaintrygowani małą prywatną inicjatywą „Zagroda Guciów”, która łączy funkcje skansenu, gospody i miejsca noclegowego. Samo miejsce robi bardzo pozytywne wrażenie na wszystkich uczestnikach naszych wycieczek szkolnych. Chaty pokryte strzechą i śliczne podwóreczko ze studnią i żurawiem, mnogość kwiatów i zieleni i spokój miejsca, w którym można w cieniu odpocząć od palącego słońca. Klimatyczna gospoda serwuje pyszne lokalne jedzenie, podawane w babcinej zastawie.

Warsztaty olejarskie w zagrodzie Ruszów

Na każdej wycieczce szkolnej bierzemy udział w warsztatach olejarskich w Zagrodzie Ruszów. Gospodarstwo zajmuje się uprawą roślin oleistych (rzepak, len, rydzyk), przetwórstwem, sprzedażą produktów regionalnych i obsługą turystów a szczególnie wycieczek szkolnych. Produkowany przez olejarnię Olej świąteczny roztoczański został jako pierwszy z woj. lubelskiego wpisany na Listę produktów tradycyjnych. Młodzież szkolna bierze udział w warsztatach "jak drzewiej biło się olej"
 

Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie

Kolejnym punktem naszej wycieczki szkolnej jest Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie. Pierwsze w Polsce muzeum dokumentujące kowalstwo. Młodzież szkolna może zobaczyć w nim w pełni wyposażoną starą kuźnię z paleniskiem, kowadłem, miechem kowalskim oraz metalowe wyroby użytkowe – grace, motyki a także wasąg oraz drewniane brony. W muzeum podczas wycieczek szkolnych młodzież może zagrać marsza kowalskiego na kowadle, zaostrzyć siekierę na ręcznej szlifierce, posłuchać opowieści o pracy kowala i dowiedzieć się dlaczego podkowa przynosi szczęście. Muzeum zajmuje najwyższą kondygnację Wieży Ariańskiej.  

Szczebrzeszyn

W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie. Na zakończenie naszej wycieczki szkolnej udaliśmy się do Szczebrzeszyna by zobaczyć pomnik chrząszcza. Wspólnym pamiątkowym zdjęciem zakończyliśmy naszą przygodę na Roztoczu.

Wycieczka szkolna na Roztocze to gwarancja niezapomnianych wrażeń i bliskiego kontaktu z naturą.

Najnowsze posty na blogu

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze - Manufaktura Przygody

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze
Wycieczka szkolna do Poznania - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Poznania

Wycieczka szkolna do Poznania
Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie
Wycieczka szkolna na Mazury - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna na Mazury

Wycieczka szkolna na Mazury
Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej
Wycieczka szkolna do Zakopanego - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Zakopanego

Wycieczka szkolna do Zakopanego

Sprawdź naszą ofertę

Wybierz region, z którego będzie wyjazd:

Wycieczki szkolne Mazowieckie - Manufaktura Przygody

Województwo Mazowieckie

Wycieczki szkolne Mazowieckie
Wycieczki szkolne Łódzkie - Manufaktura Przygody

Województwo Łódzkie

Wycieczki szkolne Łódzkie
Wycieczki szkolne Wielkopolskie - Manufaktura Przygody

Województwo Wielkopolskie

Wycieczki szkolne Wielkopolskie
deco
Powered by: unstudio.pl