fbpx

Wycieczka Szkolna Piernik i Kopernik

deco

Toruń

Zapraszamy na wycieczkę szkolną do starego i zarazem pięknego miasta Toruń. Jest to miasto, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a nauka z kulturą. Pełna uroku Starówka zachęca wszystkich do spacerów śladami europejskiego dziedzictwa, tym bardziej, że jest to miejsce narodzin naszego wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Można a wręcz należy skosztować również toruńskiego piernika. Po pobycie na tej wycieczce szkolnej piękno Torunia i magiczny urok tego miasta jak również smak toruńskich pierników każdy zapamięta na lata.

Stare Miasto

Naszą wycieczkę szkolną zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta z przewodnikiem. Uczniowie podczas spaceru zobaczyli takie miejsca jak: - Zespół obronny Bramy Starotoruńskiej - Krzywa Wieża - Droga Królewska - Katedra Świętojańska - Dom Kopernika - Ratusz Staromiejski - Pomnik Mikołaja Kopernika - Kościół Mariacki  

Dom Mikołaja Kopernika

W Domu Kopernika znalazło miejsce muzeum poświęcone astronomowi i epoce, w której żył. Muzeum znajduje się w dwóch zabytkowych kamienicach należących kiedyś do rodziny astronoma. Ekspozycja dotyczy trzech tematów: nauki dawnej i współczesnej, życia w średniowiecznej kamienicy mieszczańskiej oraz życia i twórczości Mikołaja Kopernika. Wystawa, a właściwie wystawy są multimedialne. Można jednak też zobaczyć eksponaty. Dla nas szczególnie interesujące były te, które obrazowały życie w średniowiecznej kamienicy. Niektóre z obiektów wypełniających poszczególne sale pochodzą z wykopalisk archeologicznych z terenów Nowego i Starego Miasta Torunia.

Ruiny Zamku Krzyżackiego

Ruiny zamku krzyżackiego w Toruniu są pomnikiem upamiętniającym II pokój toruński. Zamek został zburzony w 1454 roku przez mieszczan toruńskich na początku powstania antykrzyżackiego z rozkazu ówczesnej rady miasta. Nie odbudowany przetrwał jako symbol zwycięstwa i przestrogi. O tym gdzie stała główna, najwyższa wieża zamku uczniowie mogli dowiedzieć się jedynie z pozostałej podstawy. Młodzież mogła też zajrzeć w głąb zabezpieczonej studni, w której notabene umieszczono manekina udającego trupa.

Planetarium

Kolejnym miejscem, gdzie udała się nasza młodzież szkolna było Planetarium. Sala Planetarium to miejsce, w którym, dzięki specjalnej aparaturze, wyświetlane są popularne pokazy astronomiczne. Projekcje trwają około 40 minut. Zależnie od tytułu, opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory na niebie, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Wszystkie grupy szkolne mają dostosowany seans do wieku. Uczniowie byli zachwyceni wizytą, czuli jakby na chwilę przenieśli się do Kosmosu.

Piernikarnia Starotoruńska

Oczywiście wizyta w Toruniu nie może się obejść bez piernikarni. Nasza młodzież szkolna udała się zatem do Piernikarni Starotoruńskiej, gdzie uczniowie mogli poznać najlepszy przepis oraz zobaczyli jak wypieka sie pierniki. Oczywiście każdy z uczniów mógł zrobić sobie własny piernik, które później zabraliśmy do domu.

Gra Miejska

Ostatnim punktem naszej wycieczki szkolnej była gra miejska. Chyba był to najbardziej wyczekiwany element dnia przez uczniów. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę oraz przypomnieć sobie gdzie były wszystkie ważne miejsca, które dziś odwiedzaliśmy. Wszyscy uczestnicy wycieczki szkolnej sobie świetnie poradzili z zadaniami. Zmęczona, ale zadowolona młodzież szkolna w świetnych nastrojach wróciła do domu.

Najnowsze posty na blogu

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze - Manufaktura Przygody

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze
Wycieczka szkolna do Poznania - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Poznania

Wycieczka szkolna do Poznania
Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie
Wycieczka szkolna na Mazury - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna na Mazury

Wycieczka szkolna na Mazury
Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej
Wycieczka szkolna do Zakopanego - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Zakopanego

Wycieczka szkolna do Zakopanego

Sprawdź naszą ofertę

Wybierz region, z którego będzie wyjazd:

Wycieczki szkolne Mazowieckie - Manufaktura Przygody

Województwo Mazowieckie

Wycieczki szkolne Mazowieckie
Wycieczki szkolne Łódzkie - Manufaktura Przygody

Województwo Łódzkie

Wycieczki szkolne Łódzkie
Wycieczki szkolne Wielkopolskie - Manufaktura Przygody

Województwo Wielkopolskie

Wycieczki szkolne Wielkopolskie
deco
Powered by: unstudio.pl