fbpx

Wycieczka szkolna na Mazury

deco

“W Krainie Czerwonego Kwiecia” – Mazurska Dżungla

Na tę zieloną szkołę zabraliśmy najmłodszych uczniów szkoły podstawowej w miejsce, które jest niczym dżungla. Dżungla jest miejscem tajemniczym i nieznanym, zamieszkane przez dzikie zwierzęta, które potrafią być przyjazne, ale i niebezpieczne. Bohater opowieści Kiplinga, Mowgli, rozumie las i jego mieszkańców. Zna ich zwyczaje, potrzeby. Potrafi bezpiecznie poruszać się między lianami, drzewami. Las nie stanowi dla niego tajemnic – potrafi się z nim zaprzyjaźnić. Wprowadzając uczestników zielonej szkoły w trudny, ale jakże pasjonujący świat dżungli, sprawiliśmy, że przeżyli leśną przygodę i stali się TROPICIELAMI TAJEMNIC DŻUNGLI.

Gospodarstwo Agroturystyczne

Na początek naszej wycieczki szkolnej udaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego- Kamez. Mieliśmy tam bliskie spotkanie ze zwierzętami, były krowy, dzieci mogły nakarmić owcę z butelki, widzieliśmy także króliki, koty, konia i czaple siwe. Podczas dalszej części naszej wycieczki szkolnej mogliśmy nauczyć się robienia masła, każdy uczestniczył w tym procesie, a następnie mógł skosztować pysznego chleba ze świeżo zrobionym przez nas masłem. Na wycieczce szkoleń dzieci próbowały wytropić zwierzynę, szukały ich śladów, a także uczyły się o ziołach. Oczywiście nie mogło zabraknąć przejazdu bryczką po lesie. Gdy wróciliśmy do gospodarstwa, czekało na nas ognisko, gdzie upiekliśmy sobie kiełbaski.

"Poszukiwanie Mowgliego"

Gdy dojechaliśmy do ośrodka wybraliśmy się na poszukiwanie Mowgliego. Zrobiliśmy kryjówki, wybudowaliśmy szałasy w lesie,  a w ognisku upiekliśmy ziemniaki. Udało nam się także znaleźć leśne owoce z których ugotowaliśmy leśny deser. Każdy z uczestników wycieczki szkolnej mógł się sprawdzić w terenie, rozpoznać gatunki drzew, nauczyć się po grubości pnia jak ocenić wiek drzewa oraz sprawdzić jak można wykorzystać skarb lasu jakim jest drewno. Wszyscy świetnie się bawili z wyboru tej wycieczki szkolnej.

Rejs Statkiem

Podczas wycieczki szkolnej wybraliśmy się również na rejs statkiem po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Mogliśmy spojrzeć na Mazury z innej, nieznanej dotąd perspektywy. Podróż statkiem to niezapomniane chwile i odkrywanie nowych miejsc. Kojący szum wody i okalające widoki to doskonały sposób na odprężenie i relaks podczas każdej wycieczki szkolnej.  

Skansen w Olsztynku

Wycieczka szkolna, podczas której udaliśmy się do skansenu w Olsztynku była strzałem w dziesiątkę. Mogliśmy bardzo dokładnie poznać obrzędy wsi znalezionej na Wyspie, rozpoznaliśmy zwyczaje jej mieszkańców. Zobaczyliśmy szkołę w jakiej dawniej uczyły się dzieci, mogliśmy wejść do kościoła. Przestronne, jasne izby można zobaczyć w niemal każdej chałupie. A w nich piękne, kolorowe, ręcznie tkane dywaniki, wyszywanki, malowane skrzynie i szafy. Pięknie tam i tak kolorowo. Młodych uczestników wycieczki szkolnej najbardziej fascynowały zwierzęta, a kręciło się ich po skansenie całe mnóstwo – przedziwne gatunki kur, napuszone indyki, gołębie hodowlane, króliki, konie, kozy.  

 Spływ Kajakowy

Próba wypłynięcia z Wyspy, rozpoznanie pobliskich wód. Spływ kajakowy to idealny czas na integrację oraz sprawdzenie swoich sił. Udaliśmy się na spływ po jeziorze, mogliśmy podziwiać piękne widoki od strony wody. Uczestnicy wycieczki szkolnej świetnie się bawili. To był wspaniały pomysł na ostatni dzień naszej wycieczki szkolnej. Zielone szkoły oraz wycieczki szkolne na mazurach najlepiej się sprawdzają w maju. Idealny czas na odpoczynek dla młodzieży szkolnej.

Najnowsze posty na blogu

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina
Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego

Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego
Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie
Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina

Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina
Warsztaty Świętego Mikołaja - Manufaktura Przygody

Warsztaty Świętego Mikołaja

Warsztaty Świętego Mikołaja
Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza

Sprawdź naszą ofertę

Wybierz region, z którego będzie wyjazd:

Wycieczki szkolne Mazowieckie - Manufaktura Przygody

Województwo Mazowieckie

Wycieczki szkolne Mazowieckie
Wycieczki szkolne Łódzkie - Manufaktura Przygody

Województwo Łódzkie

Wycieczki szkolne Łódzkie
Wycieczki szkolne Wielkopolskie - Manufaktura Przygody

Województwo Wielkopolskie

Wycieczki szkolne Wielkopolskie
deco
Powered by: unstudio.pl