fbpx

Wycieczka szkolna na Mazury

deco

“W Krainie Czerwonego Kwiecia” – Mazurska Dżungla

Na tę zieloną szkołę zabraliśmy najmłodszych uczniów szkoły podstawowej w miejsce, które jest niczym dżungla. Dżungla jest miejscem tajemniczym i nieznanym, zamieszkane przez dzikie zwierzęta, które potrafią być przyjazne, ale i niebezpieczne. Bohater opowieści Kiplinga, Mowgli, rozumie las i jego mieszkańców. Zna ich zwyczaje, potrzeby. Potrafi bezpiecznie poruszać się między lianami, drzewami. Las nie stanowi dla niego tajemnic – potrafi się z nim zaprzyjaźnić. Wprowadzając uczestników zielonej szkoły w trudny, ale jakże pasjonujący świat dżungli, sprawiliśmy, że przeżyli leśną przygodę i stali się TROPICIELAMI TAJEMNIC DŻUNGLI.

Gospodarstwo Agroturystyczne

Na początek naszej wycieczki szkolnej udaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego- Kamez. Mieliśmy tam bliskie spotkanie ze zwierzętami, były krowy, dzieci mogły nakarmić owcę z butelki, widzieliśmy także króliki, koty, konia i czaple siwe. Podczas dalszej części naszej wycieczki szkolnej mogliśmy nauczyć się robienia masła, każdy uczestniczył w tym procesie, a następnie mógł skosztować pysznego chleba ze świeżo zrobionym przez nas masłem. Na wycieczce szkoleń dzieci próbowały wytropić zwierzynę, szukały ich śladów, a także uczyły się o ziołach. Oczywiście nie mogło zabraknąć przejazdu bryczką po lesie. Gdy wróciliśmy do gospodarstwa, czekało na nas ognisko, gdzie upiekliśmy sobie kiełbaski.

"Poszukiwanie Mowgliego"

Gdy dojechaliśmy do ośrodka wybraliśmy się na poszukiwanie Mowgliego. Zrobiliśmy kryjówki, wybudowaliśmy szałasy w lesie,  a w ognisku upiekliśmy ziemniaki. Udało nam się także znaleźć leśne owoce z których ugotowaliśmy leśny deser. Każdy z uczestników wycieczki szkolnej mógł się sprawdzić w terenie, rozpoznać gatunki drzew, nauczyć się po grubości pnia jak ocenić wiek drzewa oraz sprawdzić jak można wykorzystać skarb lasu jakim jest drewno. Wszyscy świetnie się bawili z wyboru tej wycieczki szkolnej.

Rejs Statkiem

Podczas wycieczki szkolnej wybraliśmy się również na rejs statkiem po Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Mogliśmy spojrzeć na Mazury z innej, nieznanej dotąd perspektywy. Podróż statkiem to niezapomniane chwile i odkrywanie nowych miejsc. Kojący szum wody i okalające widoki to doskonały sposób na odprężenie i relaks podczas każdej wycieczki szkolnej.  

Skansen w Olsztynku

Wycieczka szkolna, podczas której udaliśmy się do skansenu w Olsztynku była strzałem w dziesiątkę. Mogliśmy bardzo dokładnie poznać obrzędy wsi znalezionej na Wyspie, rozpoznaliśmy zwyczaje jej mieszkańców. Zobaczyliśmy szkołę w jakiej dawniej uczyły się dzieci, mogliśmy wejść do kościoła. Przestronne, jasne izby można zobaczyć w niemal każdej chałupie. A w nich piękne, kolorowe, ręcznie tkane dywaniki, wyszywanki, malowane skrzynie i szafy. Pięknie tam i tak kolorowo. Młodych uczestników wycieczki szkolnej najbardziej fascynowały zwierzęta, a kręciło się ich po skansenie całe mnóstwo – przedziwne gatunki kur, napuszone indyki, gołębie hodowlane, króliki, konie, kozy.  

 Spływ Kajakowy

Próba wypłynięcia z Wyspy, rozpoznanie pobliskich wód. Spływ kajakowy to idealny czas na integrację oraz sprawdzenie swoich sił. Udaliśmy się na spływ po jeziorze, mogliśmy podziwiać piękne widoki od strony wody. Uczestnicy wycieczki szkolnej świetnie się bawili. To był wspaniały pomysł na ostatni dzień naszej wycieczki szkolnej. Zielone szkoły oraz wycieczki szkolne na mazurach najlepiej się sprawdzają w maju. Idealny czas na odpoczynek dla młodzieży szkolnej.

Najnowsze posty na blogu

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze - Manufaktura Przygody

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze
Wycieczka szkolna do Poznania - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Poznania

Wycieczka szkolna do Poznania
Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie
Wycieczka szkolna na Mazury - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna na Mazury

Wycieczka szkolna na Mazury
Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej
Wycieczka szkolna do Zakopanego - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Zakopanego

Wycieczka szkolna do Zakopanego

Sprawdź naszą ofertę

Wybierz region, z którego będzie wyjazd:

Wycieczki szkolne Mazowieckie - Manufaktura Przygody

Województwo Mazowieckie

Wycieczki szkolne Mazowieckie
Wycieczki szkolne Łódzkie - Manufaktura Przygody

Województwo Łódzkie

Wycieczki szkolne Łódzkie
Wycieczki szkolne Wielkopolskie - Manufaktura Przygody

Województwo Wielkopolskie

Wycieczki szkolne Wielkopolskie
deco
Powered by: unstudio.pl