fbpx

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze

deco
Zielona szkoła do Zamościa i na Roztocze jest pełną przygód i tajemnic do pięknego i tajemniczego regionu wycieczką.  Odkryliśmy skąd wzięła się nazwa stołu szwedzkiego oraz poznaliśmy uroki fauny i flory Roztocza. Podczas tej wycieczki szkolnej zobaczyliśmy piękno tego regionu oraz samego miasta Zamość. Nie zabrakło również okazji podczas tej wycieczki szkolnej na odpoczynek i integrację.

Zamość

W drodze na Rynek Wielki młodzież szkolna miała okazję przejść przez Bramę Szczebrzeską, jedną z trzech bram wjazdowych do Zamościa. Następnie uczestnicy wycieczki szkolnej zwiedzili Katedrę ufundowaną przez Jana Zamojskiego w XVI w.  Kierując się w stronę Rynku widzieliśmy ogromny Pałac Zamojskich i pomnik Zamojskiego. Rynek Wielki zwany „sercem Zamościa” to przepięknie odrestaurowane miejsce z Ratuszem, które zdobią piękne Kamienice Ormiańskie.

Bastion

Kolejnym punktem naszej wycieczki szkolnej było zwiedzenie Bastionu, wewnątrz którego znajdują się podziemne trasy turystyczne. Po wyjściu na dziedziniec otoczony wałami młodzież szkolna miała okazję nabić armatę oraz z niej wystrzelić. Najbardziej odważna okazała się Karolina, która podpaliła lont, tym samym otrzymała Certyfikat Puszkarza. Gratulujemy!!

Ogród Zoologiczny

Po zwiedzaniu Zamościa kolejnym punktem wycieczki szkolnej był Ogród Zoologiczny. Tu młodzież szkolna miała okazję zobaczyć małpiatki, niedźwiedzie, daniele, jelenie, hipopotamy i tapiry. Widzieliśmy stajnie wraz z wielbłądami dwugarbnymi, osła i dorkasa. Zwiedziliśmy wolierę czapli nadobnych i innych ptaków wodnych, sowy i pawia. Mieliśmy okazję zobaczyć małe drapieżniki i duże koty takie jak np. ryś. Ogromne wrażenie zrobił na młodzieży szkolnej pobyt w motylarni, gdzie z bliska mogli zobaczyć duże i małe okazy kolorowych motyli.  Niektórym dopisało szczęście i mogli nie tylko zobaczyć, ale i poczuć jak motyle siadały na ich dłoniach.  Ogród Zoologiczny wciąż się powiększa, najmłodszymi ich mieszkańcami są żyrafy. Pawilon z żyrafami był przeszklony, dzięki temu uczestnicy wycieczki szkolnej mogli je obserwować z bardzo bliska. Piękne, wysokie zwierzęta naprawdę wzbudziły zachwyt. Wycieczkę szkolną po Zoo zakończyliśmy zakupieniem pamiątek. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wycieczka szkolna okazała się wspaniałym przeżyciem.

Zwierzyniec

W Zwierzyńcu pod opieką przewodnika uczestnicy wycieczki szkolnej udali się na  spacer ścieżką przyrodniczą na Bukową Górę, skąd rozpościera się malownicza panorama na Roztocze Środkowe. Podziwialiśmy puszczę bukową i jodłową, słuchaliśmy opowieści przewodnika o historii  i przyrodzie Roztoczańskiego Parku Narodowego. Młodzież szkolna w Zwierzyńcu zwiedziła również barokowy Kościół Św. Jana na wodzie wybudowany na wyspie pośrodku stawu. Młodzież szkolna podziwiała również Stawy Echo, które ręką człowieka powstały na terenie roztoczańskich bagien. Z jednej strony pełnią funkcje rekreacyjne (plaża) z drugiej ekologiczne – chroni się tu wiele gatunków płazów a po drugiej stronie dziko pasą się stada Koników Polskich, których ochroną i hodowlą Roztoczański Park Narodowy zajmuje się wciąż czynnie i skutecznie.

Zagroda Guciów

Zagroda znajdująca się nieopodal Zwierzyńca, położona jest w przełomowej dolinie Wieprza na Roztoczu Środkowym. Dookoła rozciąga się odwieczna puszcza, dzisiaj lasy Roztoczańskiego Parku Narodowego. Uczestnicy wycieczki szkolnej mogli zobaczyć w niej najlepiej zachowany w Polsce zespół wczesnośredniowiecznego osadnictwa. W muzeum obejrzeli wystawę meteorytów, tektytów i impaktytów z Polski i ze Świata. W Zagrodzie mieści się mini skansen, można też zjeść - mieści się tam karczma z tradycyjną kuchnią wiejską, sklep z pamiątkami i przaśnymi produktami własnego wyrobu. Młodzież szkolna dowiedziała się także jak robi się chleb, brała udział w jego wypiekaniu. Na koniec warsztatów wszyscy uczestnicy wycieczki szkolnej spróbowali własnoręcznie robionego wypieku. Maj jest wspaniałą i idealną porą na wycieczki szkolne na Roztocze.

Najnowsze posty na blogu

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza
Wycieczka szkolna do Łowicza - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Łowicza

Wycieczka szkolna do Łowicza
Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze - Manufaktura Przygody

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze
Wycieczka szkolna do Poznania - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Poznania

Wycieczka szkolna do Poznania
Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie
Wycieczka szkolna na Mazury - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna na Mazury

Wycieczka szkolna na Mazury

Sprawdź naszą ofertę

Wybierz region, z którego będzie wyjazd:

Wycieczki szkolne Mazowieckie - Manufaktura Przygody

Województwo Mazowieckie

Wycieczki szkolne Mazowieckie
Wycieczki szkolne Łódzkie - Manufaktura Przygody

Województwo Łódzkie

Wycieczki szkolne Łódzkie
Wycieczki szkolne Wielkopolskie - Manufaktura Przygody

Województwo Wielkopolskie

Wycieczki szkolne Wielkopolskie
deco
Powered by: unstudio.pl