fbpx

Wycieczka szkolna do Zakopanego

deco

Zakopane po góralsku

Ta kilkudniowa wycieczka szkolna do Zakopanego, nazywanego "Zimową stolicą Polski", niewątpliwie pozwoli choć trochę poznać kulturę i gościnność góralską. Nie każdy wie, ale Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce. Rozpościerają się stąd przepiękne widoki, które zapierają dech w piersiach. To właśnie tutaj kończy też swój bieg kilka potoków górskich, które wspólnie zasilają rzekę Zakopiankę, która z kolei jest dopływem Białego Dunajca. Góralskie granie, góralskie śpiewanie, góralszczyzna daje kopa! Podczas tego kilkudniowego pobytu w Zakopanem odbyliśmy pieszą wędrówkę po Krupówkach, po malowniczych dolinach polskich Tatr, zobaczymy także najważniejsze zabytki stolicy naszych gór. Dodatkowo wielu ekstremalnych wrażeń dostarczył nam niepowtarzalny i zarazem jedyny w swoim rodzaju spływ Dunajcem na tratwie.

Gubałówka

Gubałówka była jednym z punktów wycieczki szkolnej. Gubałówka to wzniesienie o wysokości od 1120 do 1129 m n. p. m, mieszczące się na Pogórzu Gubałowskim. Zlokalizowane jest w północno-zachodniej części Zakopanego, czyli w powiecie tatrzańskim. Z jego szczytu podziwiać można całą panoramę Tatr i miasta. Swoją nazwę zawdzięcza położonej tam polanie Gubałówka. W większości jest to obszar niezalesiony, a rośliny, jakie można tam spotkać to m.in. storzan bezlistny czy prosienicznik plamisty. Miejsce to znane jest jednak przede wszystkim ze swojej największej atrakcji, czyli kolejki linowo-terenowej.  Nasza młodzież szkolna miała okazję skorzystać z tej atrakcji. W jedną stronę wjechaliśmy a w drugą zaszliśmy pieszo. Na szczycie Gubałówki zrobiliśmy sobie przerwę podczas wycieczki szkolnej. Niektórzy spróbowali pysznych oscypków, inni udali się na lody. Nie mogło zabraknąć również wspólnego zdjęcia całej młodzieży szkolnej. I na koniec spacer w dół Gubałówki.

Willa Koliba

Podczas naszej wycieczki szkolnej udaliśmy się do Willi Koliba, jest to pierwszy dom w stylu zakopiańskim wybudowany według projektu Stanisława Witkiewicza – położona jest przy ulicy Kościeliskiej, najstarszej ulicy Zakopanego, gdzie co krok spotykamy zabytkowe domy i zagrody góralskie. To otoczenie łatwiej pozwala zrozumieć ideę Stanisława Witkiewicza. Młodzież szkolna mogła podziwiać prawdziwy styl zakopiański pokazany w pięciu pokojach i przenieść na chwilę w przeszłość.

Morskie Oko

Morskie Oko to największe tatrzańskie jezioro – jest prawdopodobnie najpopularniejszym punktem wycieczek szkolnych do Zakopanego. Dotarcie do punktu widokowego nie wymaga umiejętności wspinaczkowych, a szlak jest przyjemny i przystępny nawet dla amatorów szlaków górskich. Na Morskie Oko udaliśmy się szlakiem czerwonym, niemal w całości  prowadzi asfaltowa droga. Nasza młodzież szkolna pokonała ten odcinek w niecałe dwie godziny. Gdy już dotarliśmy do celu każdy mógł odpocząć w cieniu, zjeść drugie śniadanie. Oczywiście nie zabrakło również pamiątkowego zdjęcia. Młodzieży szkolnej bardzo podobała się ta wyprawa.  

Kopalnia soli w Wieliczce

Podziemia Kopalni Soli w Wieliczce to miejsce, które oferuje moc atrakcji. Podczas pobytu naszej wycieczki szkolnej w Wieliczce mieliśmy przyjemność przemierzyć trasę turystyczną. Po drodze podziwiać można najwspanialsze skarby kopalni. Długa trasa po podziemiach bardzo zmęczyła młodzież szkolną. Dlatego udaliśmy się jeszcze na pyszny obiad i zbieraliśmy się do domu.   Maj jest wspaniałym czasem na wycieczki szkolne do Zakopanego.

Najnowsze posty na blogu

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina
Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego

Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego
Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie
Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina

Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina
Warsztaty Świętego Mikołaja - Manufaktura Przygody

Warsztaty Świętego Mikołaja

Warsztaty Świętego Mikołaja
Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza

Sprawdź naszą ofertę

Wybierz region, z którego będzie wyjazd:

Wycieczki szkolne Mazowieckie - Manufaktura Przygody

Województwo Mazowieckie

Wycieczki szkolne Mazowieckie
Wycieczki szkolne Łódzkie - Manufaktura Przygody

Województwo Łódzkie

Wycieczki szkolne Łódzkie
Wycieczki szkolne Wielkopolskie - Manufaktura Przygody

Województwo Wielkopolskie

Wycieczki szkolne Wielkopolskie
deco
Powered by: unstudio.pl