fbpx

Wycieczka szkolna do Trójmiasta

deco

Na tropie Neptuna

Zapraszamy na wycieczkę szkolną do najpiękniejszych miast nad polskim morzem. Miasta pełne zabytków, urokliwych uliczek, przepięknych starówek. Trójmiasto to fantastyczny region zapewniający interesujący i zróżnicowany wypoczynek, nawet gdy pogoda nie dopisze, nie ma tu miejsca na nudę.
Maj był obfity  w wycieczki szkolne. Uczniowie są bardzo chętni na wycieczki szkolne i bardzo często wybierali  Trójmiasto. Trójmiasto jest to świetne miejsce do integracji, a także do zobaczenia wielu ciekawych miejsc.

Gdańsk

Naszą wycieczkę szkolną zaczynamy od zwiedzania Gdańska z przewodnikiem. Gdańsk ma Stare Miasto i Główne Miasto i wiele osób o tym nie wie. Dlatego te dwie części Gdańska są ze sobą często mylone, ale obydwie warto zobaczyć. Główne Miasto jest bogatsze w zabytki niż Stare Miasto. To tam, a nie na Starym Mieście, znajdują się tak znane zabytki jak Bazylika Mariacka czy Fontanna Neptuna.

Fontanna Neptuna i Dwór Artusa

Pierwszym miejscem, gdzie udaje się nasza wycieczka szkolna jest ulica Długa, najżywsze i najpiękniejsze miejsca w całym Gdańsku. Obie strony ulicy zapełnione są kafejkami i restauracjami, które prowadzą wprost do Fontanny Neptuna i Dworu Artusa – centralnych miejsc na Długim Targu. Przechadzając się z młodzieżą szkolną tutejszymi ulicami ma się wrażenie, że otaczające budynki mają tysiące lat. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna – większość z nich została odbudowana po II Wojnie Światowej. Mijając fontannę Neptuna udaliśmy się nad rzekę.

Rzeka i żuraw

Niedaleko od fontanny mieści się piękna promenada, ciągnąca się wzdłuż rzeki, i słynny gdański żuraw. Przespacerowaliśmy się na drugą stronę rzeki, gdzie uchwyciliśmy piękny widok na Stare Miasto i kolorowe budynki, a także na żuraw. Niemałą atrakcją jest diabelski młyn, który ustawiony został na małej rzecznej wysepce.

Bazylika Mariacka

Kolejnym miejscem w Gdańsku, które odwiedziliśmy podczas naszej wycieczki szkolnej jest Bazylika Mariacka. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia Bazylika od środka, najbardziej naszą uwagę przykuł zegar astrologiczny, który ukryty jest nieco pomiędzy religijnymi malowidłami i rzeźbami.  

Sopot

Kolejnym punktem naszej wycieczki szkolnej jest molo w Sopocie. Spacer najdłuższym pomostem nie tylko w Polsce, ale także w Europie wzbudził wśród uczniów zachwyt. Następnie udaliśmy się na plażę, gdzie wszyscy razem braliśmy udział w sportowym turnieju integracyjnym. Wszyscy świetnie się bawili, ale musieliśmy zmierzać dalej, aby zrealizować kolejny punkt programu.

Gdynia

Nasza wycieczka szkolna nie mogła oczywiście ominąć miejsca jakim jest Gdynia, a tam Akwarium gdyńskie oraz ORP Błyskawica. ORP Błyskawica- to prawdziwy zabytek klasy zerowej – jest najstarszym zachowanym niszczycielem – weteranem II wojny światowej i jedynym bojowym okrętem  alianckim, który uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały okres wojny.  Młodzież była zachwycona i z wielkim zainteresowaniem słuchała opowieści przewodnika. Prosto z ORP Błyskawica młodzież szkolna udała się do Akwarium Gdyńskiego, gdzie mogli podziwiać zwierzęta należące do gatunków wodnych oraz wodno-lądowych.   Tym akcentem kończymy naszą wycieczkę szkolną po Trójmieście. Był to wspaniały czas na integrację, a maj jest idealną porą na zielone szkoły!

Najnowsze posty na blogu

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze - Manufaktura Przygody

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze
Wycieczka szkolna do Poznania - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Poznania

Wycieczka szkolna do Poznania
Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie
Wycieczka szkolna na Mazury - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna na Mazury

Wycieczka szkolna na Mazury
Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej
Wycieczka szkolna do Zakopanego - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Zakopanego

Wycieczka szkolna do Zakopanego

Sprawdź naszą ofertę

Wybierz region, z którego będzie wyjazd:

Wycieczki szkolne Mazowieckie - Manufaktura Przygody

Województwo Mazowieckie

Wycieczki szkolne Mazowieckie
Wycieczki szkolne Łódzkie - Manufaktura Przygody

Województwo Łódzkie

Wycieczki szkolne Łódzkie
Wycieczki szkolne Wielkopolskie - Manufaktura Przygody

Województwo Wielkopolskie

Wycieczki szkolne Wielkopolskie
deco
Powered by: unstudio.pl