fbpx

Wycieczka szkolna do Krakowa

deco

Szlak Młodej Polski w Krakowie

Wycieczka szkolna do Krakowa Szlakiem Młodej Polski wprowadzi uczestnika w świat artystów XIX i X wieku. Kraków był kolebką, która wychowała wielu znakomitych i znanych artystów. Był też ośrodkiem, gdzie skupiało się życie kulturalne i literacko-artystyczne. Żyli tu i tworzyli literaci, malarze, kompozytorzy i ludzie teatru. Spacerując ulicami Krakowa, niemalże na każdym kroku mijamy miejsca związane historycznie ze sztuką młodopolską oraz artystami: Stanisławem Wyspiańskim, Józefem Mehofferem, Stanisławem Przybyszewskim, Tadeuszem Boyem-Żeleńskim, Włodzimierzem Przerwą-Tetmajerem, Stanisławem Witkiewiczem, Janem Matejko, Jackiem Malczewskim czy Leonem Wyczółkowskim i innymi. Wycieczka szkolna do Krakowa to okazja przeniesienia się w świat wybitnych artystów oraz poznania jednego z najpiękniejszych miast w Polsce.

Akademia Sztuk Pięknych

Pierwszym punktem programu naszej wycieczki szkolnej była Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest to najstarsza polska uczelnia plastyczna. Została utworzona na mocy statutu Uniwersytetu Jagiellońskiego z 16 października 1818 roku. Pomysłodawcami jej powstania byli dwaj malarze krakowscy, Józef Brodowski i Józef Peszka, którzy zostali profesorami rysunku i malarstwa.    

Teatr Słowackiego

Następnie młodzież szkolna udała się do Teatru Słowackiego, gdzie znajduje się słynna kurtyna Henryka Siemiradzkiego i odbyły się premiery dramatów Młodej Polski, m.in. “Wesela” St. Wyspiańskiego.

Kościół Mariacki

Kolejnym miejscem odwiedzonym przez naszą wycieczkę szkolną był Kościół Mariacki. Dla turystów przeznaczone jest wejście od strony południowej, także do tego wejścia udała się młodzież szkolna. Wejście główne od strony Rynku, prowadzi do strefy osobistej modlitwy, spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu, który wystawiony jest w jednej z kaplic. Uczniowie  mogli zobaczyć przede wszystkim prezbiterium i przednią części nawy bazyliki wraz z kaplicami. Podczas zwiedzania towarzyszył nam przewodnik, który opowiadał o Kościele nawiązując do epoki Młodej Polski.

Dom i Muzeum Jana Matejki

Młodzież szkolna udała się także do domu oraz Muzeum Jana Matejki, aby poznać miejsce gdzie mieszkał malarz. Mogli zobaczyć również obrazy stworzone przez Matejko. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z przebiegu tej wycieczki szkolnej.  

Rydlówka

Na koniec wycieczki szkolnej mamy przejazd z przewodnikiem do zabytkowego dworku “Rydlówka” w Bronowicach Małych, w którym odbyło się słynne “Wesele” z dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Na koniec naszej wycieczki szkolnej szlakiem Młodej Polski, uczniowie mogli podziwiać piękne malownicze miejsce.   Wycieczka szkolna szlakiem Młodej Polski, to najlepszy wybór dla uczniów, którzy przerabiają w szkole tę epokę.

Najnowsze posty na blogu

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze - Manufaktura Przygody

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze
Wycieczka szkolna do Poznania - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Poznania

Wycieczka szkolna do Poznania
Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie
Wycieczka szkolna na Mazury - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna na Mazury

Wycieczka szkolna na Mazury
Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej
Wycieczka szkolna do Zakopanego - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Zakopanego

Wycieczka szkolna do Zakopanego

Sprawdź naszą ofertę

Wybierz region, z którego będzie wyjazd:

Wycieczki szkolne Mazowieckie - Manufaktura Przygody

Województwo Mazowieckie

Wycieczki szkolne Mazowieckie
Wycieczki szkolne Łódzkie - Manufaktura Przygody

Województwo Łódzkie

Wycieczki szkolne Łódzkie
Wycieczki szkolne Wielkopolskie - Manufaktura Przygody

Województwo Wielkopolskie

Wycieczki szkolne Wielkopolskie
deco
Powered by: unstudio.pl