fbpx

Wycieczka szkolna do Kotliny Kłodzkiej

deco
Zapraszamy na zieloną szkołę do malowniczo położonej Kotliny Kłodzkiej, która kusi wieloma ciekawymi atrakcjami.

Kopalni Złota w Złotym Stoku

Na początek nasze wycieczki szkolnej  udaliśmy się do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zwiedzając Kopalnie Złota młodzież szkolna poznała tajemnice ukryte głęboko pod ziemią. Zobaczyliśmy czym Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Złota zachwyca tysiące turystów z całego świata. Przepiękny jedyny w Polsce podziemny wodospad młodzież szkolna na pewno na długo zapamięta. Głęboko pod ziemią, w małej komorze, z wysokości dziesięciu metrów, woda z hukiem spada tuż przed naszymi twarzami, ochlapując twarze młodzieży szkolnej. To zdecydowanie wspaniały początek wycieczki szkolnej.

Muzeum Zabawek w Kudowie- Zdrój

Młodzież szkolna poznała historię zabawek oraz ich znaczenie w życiu każdego człowieka. Informacje były dostosowane do wieku naszej młodzieży szkolnej. Uczestnicy wycieczki szkolnej poznali jakimi zabawkami bawili się ich najbliżsi, ze zdziwieniem odkrywali świat zabawek z ery „przed plastikiem” oraz poznali codzienność rówieśników z poprzedniej epoki. Z grupami młodzieży szkolnej skupiliśmy się na przedstawieniu dziejów zabawek na przestrzeni wieków, a także analizowaliśmy wpływ zabawek na rozwój i wybory życiowe człowieka. Nie zabrakło też czasu by na nowo odkryć dawno zapomnianych towarzyszy z dziecięcych lat.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju

Kolejnym punktem wycieczki szkolnej było Muzeum Papiernictwa. Zwiedzając muzeum młodzież szkolna na żywo zobaczyła, jak wytwarza się papier metodą znaną od średniowiecza. Co więcej –  młodzież szkolna uczestnicząc w warsztatach, samodzielnie czerpała swoją kartkę. W tym muzeum nie było nudy, młodzież szkolna z zainteresowaniem słuchała przewodnika i brała udział w warsztatach.

Błędne Skały i Szczeliniec

Drugiego dnia zielonej szkoły wybraliśmy się do Parku Narodowego Gór Stołowych. Pogoda nam dopisała – było rześko, ale nie padało, a to najważniejsze. Nie było mgły ani chmur, które mogły ograniczyć młodzieży szkolnej podziwianie górskich widoków. Naszą przygodę z Górami Stołowymi zaczęliśmy od „wspinaczki” na ich najwyższy szczyt,  Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.). Szlak rozpoczyna się w miejscowości Karłów. Początek szlaku wyznaczają schody oznakowane jako „Wejście”. W tym miejscu rozpoczęła się wędrówka młodzieży szkolnej w górę, w większości po wygodnych skalnych schodach (podobno jest ich 680- młodzież szkolna próbowała je policzyć i niektórym się udało), zabezpieczonych z obu stron poręczami. Szlak poprowadził nas do schroniska na Szczelińcu Wielkim. Trasa pod górę jest do pokonania dla każdego, nam zajęła niecałą godzinę. Po dotarciu na szczyt odpoczęliśmy, zrobiliśmy grupowe zdjęcie, podziwialiśmy piękne widoki i ruszyliśmy dalej. Szczeliniec Wielki zaskakuje różnorodnością skalnych form, które powstały w wyniku wietrzenia. Spacerując po szlaku młodzież szkolna dostrzegła „Małpoluda”, „Słonia” czy „Wielbłąda”. Młodzież szkolna mogła też poczuć się jak siłacze i poruszyć skałę chybotkę o wiele mówiącej nazwie „Kołyska”. Wędrówka po szczycie Szczelińca Wielkiego to także zejście do „Piekiełka”, skalnej szczeliny o długości ok. 100 m i głębokości około 20 m. Panuje tu specyficzny mikroklimat o niskiej temperaturze i dużej wilgotności powietrza, co powoduje, że śnieg może zalegać na dnie „Piekiełka” nawet do lipca! Szlak prowadzi dalej schodami w dół, kończąc się zaraz obok wejścia. Młodzież szkolna była zachwycona, droga na Szczeliniec Wielki robi wrażenie, a skalne formy zachwycają.

Błędne Skały

Po zejściu ze Szczelińca Wielkiego udaliśmy się w Błędne Skały. Brama z napisem „Wejście” kieruje nas na właściwy szlak, a przez całą drogę przez labirynt jesteśmy prowadzeni „za rączkę” przez drewniane kładki. Nie ma opcji aby zboczyć z trasy i naprawdę się „zagubić”, w końcu Błędne Skały to obszar ochrony ścisłej. Na Błędne Skały składają się formy skalne o wysokości 6 – 11 metrów, utworzone na skutek wietrzenia piaskowca ciosowego. Skały tworzą labirynt szczelin i zaułków, wiele z nich ma własne nazwy: „Skalne Siodło”, „Kurza Stopka”, „Labirynt”, czy „Tunel”. Momentami przejścia między skałami są naprawdę wąskie, trzeba się przez nie przeciskać, czasami nawet na bardzo ugiętych nogach. Błędne Skały są jedyne w swoim rodzaju, a przeciskanie się przez skały sprawiły młodzieży szkolnej świetną zabawę. Młodzież szkolna była wykończona po całodniowej wędrówce, ale wszyscy wrócili zachwyceni. Ten punkt wycieczki szkolnej bardzo się wszystkim podobał.

Twierdza Kłodzka

Młodzież szkolna w Twierdzy Kłodzkiej przeżyła ciekawą przygodę, jak zawsze przy zwiedzaniu nowego miejsca. Odczuli tutaj aurę tajemniczości, poznali różne legendy i opowieści na tle wielu historycznych wydarzeń. W towarzystwie przewodnika ubranego w historyczny mundur młodzież szkolna poznała sekrety tego miejsca. Swoją trasę rozpoczęliśmy na Dziedzińcu Tumskim, gdzie mogliśmy sobie wyobrazić, że w średniowieczu stały tutaj zabudowania zakonu augustianów. Na całej głównej trasie turystycznej młodzież szkolna mogła zbaczyć: Bastion Alarmowy, Bastiony Wysokie, Lazaret, Bastion Wieżowy z punktem widokowym, Słoniczoło Podzamcza, Donjon – która jest najwyżej położoną, główną fortyfikacją Twierdzy, Artylerię oraz Wielkie Kleszcze. Wielkie Kleszcze były największą kazamatą Twierdzy. Mieszkało tutaj około 200 żołnierzy. Spali na drewnianych pryczach. Bardzo ciasno. Między pryczami był stół bez ławek. Chcąc z niego korzystać trzeba było usiąść przy nim na swoich pryczach. W pomieszczeniu była duża wilgoć i problemy z ogrzewaniem, więc żołnierze mieszkali tutaj tylko w czasie oblężenia. Młodzież szkolna zachwycała się przepięknymi widokami samego miasta na tle otaczających gór. A znowu o wiele niżej, na trasie podziemnych labiryntów eksplorowali ponad kilometrowy odcinek.   Po powrocie do ośrodka zrobiliśmy sobie wspólne ognisko. Śpiewaliśmy piosenki i piekliśmy kiełbaski. Był to niesamowity wyjazd dla młodzieży szkolnej. Wszyscy wrócili do domu z głową pełną pięknych wspomnień. Maj to idealny czas na organizowanie wycieczek szkolnych.

Najnowsze posty na blogu

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kórnika i Rogalina
Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego

Wycieczka szkolna jednodniowa do Wielkopolskiego Parku Narodowego
Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie

Jednodniowa wycieczka szkolna do Kopalni Soli w Kłodawie
Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina

Jednodniowa wycieczka szkolna do Gniezna i Biskupina
Warsztaty Świętego Mikołaja - Manufaktura Przygody

Warsztaty Świętego Mikołaja

Warsztaty Świętego Mikołaja
Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza

Oferta wycieczek

Wybierz region, z którego będzie wyjazd:

Wycieczki szkolne Mazowieckie - Manufaktura Przygody

Województwo Mazowieckie

Wycieczki szkolne Mazowieckie
Wycieczki szkolne Łódzkie - Manufaktura Przygody

Województwo Łódzkie

Wycieczki szkolne Łódzkie
Wycieczki szkolne Wielkopolskie - Manufaktura Przygody

Województwo Wielkopolskie

Wycieczki szkolne Wielkopolskie

Zapraszamy do kontaktu:

Wycieczki: 501048578
Zajęcia Ruchowe: 603858181
Urodziny: 501048578

ul. Świderska 36
05-480 Karczew

    deco
    Powered by: unstudio.pl