fbpx

Wycieczka szkolna do Łodzi

deco

Łódź – stolica polskiej kinematografii

Wycieczka szkolna do Łodzi, jest bardzo dobrym pomysłem dla klas humanistycznych, ale nie tylko. Na naszych wycieczkach od najmłodszych klas młodzież świetnie się bawi. Jednym z głównych punktów naszej wycieczki szkolnej jest Muzeum Kinematografii.

Muzeum Kinematografii

Nową wystawę Muzeum Kinematografii podzielono na dwie części. Tę na parterze poświęcono nowinkom technicznym służącym rozrywce łodzian na przełomie XIX i XX wieku. Młodzież szkolna mogła przenieść się w czasie i obejrzeć obrazki wyświetlane w orchestrionie. Uczniowie mogli także obejrzeć krótkie filmy przez kinetoskop. Wizyta w muzeum wywołała wśród młodzieży szkolnej mnóstwo pozytywnych emocji. Nie mogli doczekać się kolejnej części wycieczki szkolnej.

Ulica Piotrkowska

Prosto z Muzeum Kinematografii udaliśmy się na spacer ulicą Piotrkowską. Ulica Piotrkowska w Łodzi to drugie najbardziej znane miejsce w mieście (zaraz po Manufakturze). Ciągnie się na ponad 4 kilometry, co czyni ją jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Właściwie to nawet podczas bardzo długiego spaceru po Piotrkowskiej można odnieść wrażenie, że ta ulica nie ma końca. Przechadzając się spokojnie wzdłuż ul. Piotrkowskiej i zwracaliśmy uwagę na każdy kolejny budynek. Podziwialiśmy w ten sposób nie tylko piękne kamienice, przepełnione historią domostwa czy stare domy handlowe, ale także pałace, kościoły, muzea i fabryki. Zatrzymaliśmy się przy Alei Gwiazd oraz przy Ławeczce Tuwima.

Planetarium EC1

Kolejnym punktem naszej wycieczki szkolnej jest Planetarium EC1.  Planetaria kojarzą się przede wszystkim z nauką astronomii i astronautyki — rzecz jasna Kosmos, planety i mniejsze obiekty z przestrzeni pozaziemskiej znajdują się jak najbardziej w kręgu zainteresowań. Ale astronomia to nie wszystko. Na kopule są prezentowane również pokazy z dziedziny przyrodniczej (np. rewelacyjny wizualnie i merytorycznie pokaz poświęcony ewolucji ziemskiej fauny). Wykorzystanie możliwości najnowocześniejszego w Europie Środkowo-Wschodniej systemu wyświetlania animacji fulldome jest możliwe także w nauczaniu matematyki, geometrii, fizyki i innych przedmiotów. Młodzież szkolna była zachwycona i zdobyli dużo nowej wiedzy. Na koniec wycieczki szkolnej grupa miała Grę miejską "Łódź filmowa".

Gra miejska "Łódź filmowa"

Podczas gry miejskiej młodzież szkolna mogła sprawdzić zdobytą wcześniej podczas wycieczki wiedzę. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w grze miejskiej i biegali po całej ulicy Piotrkowskiej, w celu rozwiązania jak największej liczby zadań. Wycieczka szkolna zdecydowanie nam się udała.   Łódź filmowa jest idealnym miejscem na wycieczki szkolne, na pewno nikt nie będzie się nudził.

Najnowsze posty na blogu

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza - Manufaktura Przygody

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza

Jednodniowa wycieczka szkolna do Sandomierza
Wycieczka szkolna do Łowicza - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Łowicza

Wycieczka szkolna do Łowicza
Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze - Manufaktura Przygody

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze

Wycieczka Szkolna do Zamościa+ Roztocze
Wycieczka szkolna do Poznania - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna do Poznania

Wycieczka szkolna do Poznania
Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie
Wycieczka szkolna na Mazury - Manufaktura Przygody

Wycieczka szkolna na Mazury

Wycieczka szkolna na Mazury

Sprawdź naszą ofertę

Wybierz region, z którego będzie wyjazd:

Wycieczki szkolne Mazowieckie - Manufaktura Przygody

Województwo Mazowieckie

Wycieczki szkolne Mazowieckie
Wycieczki szkolne Łódzkie - Manufaktura Przygody

Województwo Łódzkie

Wycieczki szkolne Łódzkie
Wycieczki szkolne Wielkopolskie - Manufaktura Przygody

Województwo Wielkopolskie

Wycieczki szkolne Wielkopolskie
deco
Powered by: unstudio.pl